Articles

hány verseny van egy Golf Grand Slam?

ahhoz, hogy megnyerje a profi golf Grand Slam-jét, a golfozónak négy versenyt kell nyernie április és augusztus között.

ezek a versenyek, az úgynevezett golf szakok, a négy leginkább figyelemre méltó esemény a férfi szakmai naptár minden évszakban. A Grand Slam megnyerése az egyik legnehezebb kihívás az összes sportban.

versenyek

a golf Grand Slam-jét alkotó négy verseny a Masters verseny áprilisban, az Egyesült Államokban. Júniusban nyílt meg a (brit) Open Championship júliusban, augusztusban pedig a PGA Championship.

A Masters kivételével, amely a grúziai Augusta nemzeti golfklubban zajlik, a versenyeknek nincs rögzített helye. Az Open Championship az Egyesült Államokon kívül megrendezett magányos Grand Slam esemény.

Grand Slam

ahhoz, hogy egy golfozó megnyerje a Grand Slam-ot, mind a négy versenyt meg kell nyernie egy golfszezonban.

négy esemény megnyerése egy év alatt önmagában is kihívást jelent; a négy fő megnyerése a golfozót a játék elitjébe helyezi. A golf modern korszakában senki sem nyerte meg ezeket az eseményeket egy szezonban. Golf legenda Bobby Jones jóvá, hogy az egyetlen Grand Slam győztes.

a Masters megalakulása előtt, 1930-ban megnyerte a sportág négy legnagyobb versenyét. Jones nyerte a Brit Amatőr, a British Open, A US Open és az amerikai Amatőr Grand Slam-tornát.

karrier Slam

mivel a Grand Slam megnyerése egy adott szezonban olyan nehéz, a golf rajongók gyakran megjegyzik azokat a játékosokat, akik karrier Grand Slam-t nyertek. Ez a kifejezés olyan golfozókat jelent, akik karrierjük során minden nagyobb versenyt megnyertek, bár nem ugyanabban a szezonban. Jack Nicklaus és Tiger Woods 18, illetve 14 nagy tornagyőzelemmel mindhárom karrier Grand Slam-tornát megnyerte. Ben Hogan, Gary Player és Gene Sarazen a többi golfozó, akik karrier Grand Slam-ot nyertek.

Tiger Slam

Az egyetlen modern kori golfozó, aki sorozatban mind a négy nagy versenyt megnyerte, bár nem ugyanabban a szezonban, Woods. 2000-ben megnyerte a US Open, a British Open és a PGA bajnokságot, 2001-ben pedig a Masters-t.

ezek a győzelmek azt jelentették, hogy Woods egyszerre mind a négy nagy bajnok címvédője volt. Ezt az eredményt gyakran Tigriscsapásnak nevezik.