Articles

Chase Elliott csatlakozik racing royalty a 2020 NASCAR Cup Series championship

Chase Elliott nyerte az első NASCAR Cup Series címet vasárnap Phoenix Raceway, csatlakozott az apja, Bill, mint bajnokok stock – car racing top division.

24 éves, 11 hónapos és 11 napos korában Elliott lett a NASCAR történetének harmadik legfiatalabb Kupasorozatának bajnoka. Csak Jeff Gordon, aki 1995-ben 24 évesen, három hónaposan és nyolc naposan szerezte első bajnoki címét, és az 1950-es bajnok Bill Rexford (akkor 23 éves) fiatalabb volt.

Elliott a szezonzáró versenyen első helyen végzett Denny Hamlin, Brad Keselowski és Joey Logano az 1 mérföldes Arizonai ovális versenyen. Hamlin, az ász Joe Gibbs Racing ebben a szezonban, is versenyeznek az első Kupa sorozat crown; csapat Penske csapattársak Keselowski és Logano mindketten keresik a második sorozat címei.

“nem vagyok biztos benne, hogy még mindig tudom” – mondta Elliott, amikor megkérdezték, mit jelent neki a bajnokság. “Én csak, ember, Én vagyok a veszteség szavak. Ez hihetetlen. Ó, Istenem. Megcsináltuk. Úgy értem, megcsináltuk. Ez minden, amit el kell mondanom. Irreális.

” a bajnokság csapatfőnöke, Alan Gustafson most NASCAR Cup Series bajnok, és nagyon megérdemli. Nem tudok eleget mondani a csoportunkról. Úgy éreztem, hogy nagyon nagy lépéseket tettünk ebben az évben, és a múlt hét hatalmas volt. Hihetetlen, hogy egy győzelemmel és egy lövéssel kijussunk innen, és esélyt kapjunk a versenyre.”

kapcsolódó: Race results / Chase Elliott nyer a Phoenix

még hihetetlenebb tekintve Elliott kellett jönnie a hátsó területen, mert a többszörös hibák a verseny előtti ellenőrzés. Elliott azonban már a harmadik helyre került az 1. szakasz végére. Ezután a 2. szakasz végére a második helyre lépett, mielőtt átvette a versenyt az utolsó szakaszban.

Elliott végül vezető verseny magas 153 kör, beleértve az utolsó 43 kör után elhaladó Logano kör 270 a 312. Elliott győzelme 2.740 másodperc volt Logano csapattársa, Keselowski felett.

Elliott lett a negyedik vezető, aki vezetési bajnokságot hozott Rick Hendrick csapattulajdonosnak. A Hendrick Motorsports 13. bajnoki címét és 2016 óta az elsőt szerezte meg, amikor a csapattársa, Jimmie Johnson az utolsó rekordját-hét bajnokságot — mind a Hendrick Motorsports-szel szerezte. Hendrick egyéb címei Gordon-tól származtak, egy négyszeres bajnoktól, aki a kupasorozat összes karrierjét a szervezettel töltötte, az 1996-os győztes Terry Labonte-tól.

Elliott két győzelemmel jutott be a posztszezon képébe,majd a rájátszásba jutott, ahol mind a 12., mind a 8. fordulóban nyert. Az út mentén folytatta a közúti versenyzés elsajátítását, győzelmi sorozatát négyre nyújtva a Daytona International Speedway Road Course-on (egy új helyszín a COVID-19 leállítása után), valamint a Charlotte Motor Speedway Roval-on. További győzelmei karrier-elsők voltak, az egyik a Charlotte ovális elrendezésén, a másik a Martinsville Speedway-en a szezon utolsó előtti versenyén.

vasárnapi diadala visszahozza a bajnokságot a grúziai Dawsonville kisvárosába, ahol Bill Elliott 1988-ban ünnepelte egyetlen Kupasorozatának címét. A Dawsonville Pool Room, egy szentély az Elliotts és más Peach State racing legends, rendszeresen éljenezte Bill Elliott nyer hangzó aláírása ” si-reen.”A medenceterem tulajdonosai eltolták ezeket a győzelmi sírásokat, hogy megjelöljék Chase Elliott eredményeit, amikor felmászott a NASCAR nemzeti sorozat soraiban.

kapcsolódó: Chase Elliott az évek során / legfiatalabb NASCAR Cup Series champions

mint apja, Chase Elliott a 9. számot egy bajnokságra vitte. Ők a harmadik apa-fia duó, akik kupasorozatok címeit nyerik, Lee és Richard Petty, valamint Ned és Dale Jarrett — all NASCAR Hall of Famers után.

“csak egy lehetőségről lehet álmodni, és nagyon szerencsés voltam, hogy az évek során ilyen is volt” – mondta Elliott. “Tudod, és ez minden, hála néhány nagyszerű embernek. A szüleim nyilván nagy szerepet játszottak. Az elmúlt év kemény volt. Elvesztettem a legjobb barátom körülbelül egy évvel ezelőtt ma este. Tavaly elvesztettem a nagymamámat. És ezek a dolgok közelebb hozzák a családokat, szóval nem tudom eléggé megköszönni nekik.”

a bajnokság Elliott második országos bajnoki címét jelentette. Ő is biztosította a NASCAR Xfinity sorozat címet, mint egy újonc JR Motorsports 2014-ben.

a cím Alan Gustafson legénységvezető számára is első volt, aki ötödik szezonját a 9-es csapat boxja tetején fejezte be. Gustafson Korona jött a második Championship 4 megjelenése; ő is segített útmutató négyszeres bajnok Jeff Gordon a cím fordulóban az utolsó teljes szezonban 2015.