Articles

Chase Elliott se připojí závodní royalty s 2020 NASCAR Cup Series championship

Chase Elliott vyhrál svůj první NASCAR Cup Series název neděli v Phoenix Raceway, se připojil k jeho otec, Bill, jako mistři stock-car racing top divize.

ve věku 24 let, 11 měsíců a 11 dní se Elliott stal třetím nejmladším šampionem Cup Series v historii NASCAR. Pouze Jeff Gordon, který získal svůj první titul ve 24 letech, třech měsících a osmi dnech v roce 1995, a šampion Bill Rexford z roku 1950 (tehdy 23 let) byli mladší.

Elliott trumfl kolegy finalistů, Denny Hamlin, Brad Keselowski a Joey Logano v období-končit závod, který se koná poprvé na 1 mil Arizona oválné. Hamlin, eso pro Joe Gibbs Racing v této sezóně, byl také soutěžit o jeho první pohár série koruna; tým Penske spoluhráči Keselowski a Logano byli oba hledají své druhé série tituly.

„Nejsem si jistý, jestli to ještě vůbec vím,“ odpověděl Elliott na otázku, co pro něj šampionát znamená. „Já jen, člověče, jsem na rozpacích pro slova. To je neuvěřitelné. Panebože. Dokázali jsme to. Dokázali jsme to. To je vše, co ti musím říct. Skutečný.

“ šéf posádky mistrovství, Alan Gustafson, je nyní šampiónem série NASCAR Cup a velmi si zaslouží. Nemůžu říct dost o naší skupině. Cítil jsem, že jsme letos udělali opravdu velké pokroky,a minulý týden byl obrovský. Vyjít z toho s výhrou a šanci přijet sem a mít šanci závodit je neuvěřitelné.“

SOUVISEJÍCÍ: výsledky Závodu | Chase Elliott vítězství na Phoenix

Ještě více neuvěřitelné, když uvážíme Elliott musel přijít ze zadní části pole, protože více neúspěchů v pre-race inspekce. Elliott byl však již na třetím místě do konce 1. etapy. Poté se do konce etapy posunul na druhé místo 2, než převzal závod v závěrečné fázi.

Elliott skončil v čele závodu 153 kol, včetně závěrečných 43 okruhů po absolvování Logana v Kole 270 z 312. Elliottův náskok před Loganovým spoluhráčem Keselowskim byl vysoký 2,740 sekundy.

Elliott se stal čtvrtým jezdcem, který přinesl mistrovství v jízdě majiteli týmu Ricku Hendrickovi. Jeho pochod k titulu dal Hendrick Motorsports svůj 13. titul a jeho první od roku 2016, kdy spoluhráč Jimmie Johnson skóroval poslední ze svých rekordních sedmi šampionátů-vše s Hendrick Motorsports. Hendrick ‚ další tituly přišel z Gordon, čtyřnásobný šampion, který strávil celý svůj Šálek Série kariéru s organizací, a v roce 1996 titul vítěz Terry Labonte.

Elliott jel do playoffs obrázek, dvě vítězství, pak postoupil přes play-off se vítězství v obou Kolo 12. Kolo 8 finálích. Podél cesty, on pokračoval v jeho zvládnutí road-kurz závodní, strečink své win sérii na čtyři vítězství na Daytona International Speedway Silnici Hřiště (nové místo přidáno po COVID-19 vypnutí) a Charlotte Motor Speedway Roval. Jeho další vítězství byla prvenství v kariéře, jedno na oválném uspořádání Charlotte a druhé na Martinsville Speedway v předposledním závodě sezóny.

jeho nedělní triumf přináší šampionát zpět do malého města Dawsonville v Georgii, kde se v roce 1988 slavil pochod Billa Elliotta k jeho jedinému titulu v pohárové sérii. Dawsonville Pool Room, svatyně Elliotts a dalších závodních legend Peach State, pravidelně povzbuzoval vítězství Billa Elliotta tím, že zněl Jeho podpis “ si-reen.“Majitelé bazénové místnosti posunuli tyto vítězné výkřiky na úspěchy Marka Chase Elliotta, když prolezl řadami NASCAR national series.

související: Chase Elliott v průběhu let / nejmladší šampióni NASCAR Cup Series

stejně jako jeho otec, Chase Elliott nesl číslo 9 na šampionát. Jsou třetí otec-syn duo vyhrát Pohár Série titulů, následující Lee a Richard Petty, a Ned a Dale Jarrett — všechny NASCAR Síň Slávy.

„vše, o čem můžete snít, je příležitost, a já jsem měl velké štěstí, že jsem to za ta léta měl,“ řekl Elliott. „Víte, a to vše díky několika skvělým lidem. Moji rodiče očividně sehráli obrovskou roli. Poslední rok byl těžký. Asi před rokem jsem přišel o nejlepšího přítele. Loni jsem přišel o babičku. A všechny ty věci přibližují rodiny, takže jim opravdu nemůžu dostatečně poděkovat.“

šampionát znamenal Elliottův druhý národní titul. On také zajistil titul NASCAR Xfinity Series jako nováček s JR Motorsports v 2014.

titul byl také první pro náčelníka posádky Alana Gustafsona, který dokončil svou pátou sezónu na vrcholu boxovací box č. 9 týmu. Gustafson korunu přišel v jeho druhé Mistrovství 4 vzhled; on také pomohl průvodce čtyřnásobný šampión Jeff Gordon na titul kolo ve své poslední kompletní sezóně v roce 2015.