Articles

co to są zakłady z handicapem?

Zakłady handicapowe na mecz

Zakłady handicapowe to zakłady, w których jedna selekcja w danym wydarzeniu otrzymuje „handicap” do pokonania, aby wygrać. Jest to popularne, gdy grają silni faworyci, zamiast stawiać zakład na mecz po krótkich kursach, możesz postawić zakład po dłuższych kursach, na przykład z 1 lub 2 bramkami.
stawiając zakład na zakłady z handicapem, obstawiasz, że twój wybór wygra, biorąc pod uwagę handicap.
na przykład:
Chelsea (-1) @ 8/13
remis (-1) @ 8/11
Burnley (+1) @ 1/1
jeśli stawiasz zakład na Chelsea (-1), oznacza to, że musisz odebrać jedną bramkę od wyniku Chelsea.

• Jeśli Chelsea wygra mecz 3: 1, twój zakład nadal jest wygrany, ponieważ Chelsea wygrała mecz 2: 1 z uwzględnieniem Deficytu bramkowego.
  • Jeśli Chelsea wygra mecz 1-0, Twój zakład jest przegrany, ponieważ przy handicapie branym pod uwagę wynik byłby 0-0.

Jeśli postawiłeś zakład na Burnley (+1), oznacza to, że musisz dodać jedną bramkę do wyniku Burnley.

• jeśli mecz zakończył się wynikiem 2: 2, Twój zakład wygrywa. To dlatego, że Burnley miał przewagę 1 gola na początku gry, więc z handicapem zastosowanym gra zakończyła się 3-2 dla Burnley.
  • Jeśli Chelsea wygra mecz 1-0, Twój zakład nadal jest przegrany, ponieważ z handicapem zastosowanym do Burnley wynik wynosi 1-1.

pamiętaj, że handicap dotyczy tylko selekcji, na którą postawiłeś zakład i nie obejmuje obu drużyn, np. nie jest to Chelsea -1 i Burnley +1..

zakłady bez remisu z handicapem

pół punktu lub pół bramki to potoczne określenie w przypadku handicapów, które zapewnia, że zakład nie może zakończyć się remisem. Ponieważ oczywiście nie możesz mieć połowy bramki, termin poniżej 1.5 oznacza zatem 1 lub 0, a powyżej 1.5 oznacza 2 lub więcej. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne wyjaśnienie.
zakłady z handicapem snookera
oferujemy rynki dla obu graczy w grze Snookerowej, aby wygrać mecz z handicapem. Gracz, na którego postawiłeś, musi wygrać grę według spreadu pokazanego w momencie wniesienia zakładu. Na przykład, jeśli postawisz na Ronniego O ’ Sullivana -5.5, musi wygrać mecz przez 6 frame ’ ów lub więcej. Jeśli postawisz na drugiego gracza, który wygra mecz, w tym przypadku Matthew Stevens +5,5, nie może przegrać meczu przez 6 gier lub więcej, w przeciwnym razie będzie to zakład przegrany.
zakłady z handicapem rzutki
zakłady z handicapem rzutki mogą mieć różne warunki w zależności od długości meczów. W przypadku krótkich meczów, takich jak mecze Premier League, które są rozgrywane na małej liczbie nóg, handicap dotyczy liczby nóg. Na przykład, Adrian Lewis jest +1.5 legs przeciwko Phil Taylor, z rzeczywisty wynik jest 6-6 oznacza Adrian Lewis jest zwycięzcą (jak handicap dodany by wynik 7,5-6 do Lewisa).
w przypadku dłuższych meczów, takich jak Mistrzostwa Świata, gdzie mecze są rozstrzygane przez sety, handicap może być dostępny w formie Buntingu (+1,5 seta), w którym to przypadku handicap opiera się na setach, a nie nogach. Zasada obu zakładów jest taka sama.
Inne sporty zakłady z handicapem
ta sama logika dotyczy zakładów z handicapem oferowanych w innych dyscyplinach sportowych, takich jak Baseball, tenis, hokej na lodzie itp.. Dodatkowy wynik jest dodawany do wyniku drużyny/gracza, aby określić ostateczny wynik.
wynik wyświetlany jako „H” w historii zakładów
możesz zobaczyć swój zakład rozliczony jako „H” zamiast wygranej lub przegranej, ponieważ linia bramek/punktów może się zmienić, a wynik nie jest po prostu wygraną lub przegraną, ale liczbą under/over, która jest wyświetlana w historii zakładów jako „H” niezależnie od wyniku.
Zakłady Handicap sezonu piłkarskiego
Ten zakład jest dostępny tylko przed sezonem. Każda drużyna w lidze otrzymuje handicap, a końcowy wynik Ligi jest po dodaniu wszystkich handicapów. Faworytem będzie Zwykle „Scratch”, co oznacza brak handicapu. Wygrywają, jeśli ich suma punktów jest nadal największa, nawet po dodaniu do wyniku każdej drużyny sumy handicapu. Na przykład:
Chelsea (Scratch)
Man City (+2)
Arsenal (+5)
Man Utd (+8)
Tottenham (+10)
wyobraź sobie Ligę składającą się tylko z pięciu wyżej wymienionych drużyn. Teraz jeśli dodamy ich handicapy do wyników końcowych: