Montreal 1976 Olimpiai Játékok, atlétikai fesztivál tartott Montreal került sor július 17–augusztus 1, 1976. A Montreali játékok voltak a 18. előfordulása a modern olimpiai játékok.

az ókori Olimpiai Játékok
Olvasson Többet erről a Témáról
Olimpiai Játékok: Montreal, Quebec, Kanada, 1976
annak Ellenére, hogy a termelő 32 world records, valamint számos emlékezetes előadások, az 1976-os Játékok felhívta még a figyelmet, hogy a nyilvánvaló problémák…

annak ellenére, hogy 32 világrekordot és számos emlékezetes előadást produkált, az 1976-os Játékok nagyobb figyelmet fordítottak az olimpiai mozgalom nyilvánvaló problémáira. Kérdések merültek fel a verseny integritásáról. Sok sportoló—különösen a kelet-német női úszók-gyanították, hogy anabolikus szteroidokat használnak teljesítményük növelése érdekében. Aggodalomra adott okot az is, hogy a játékok Amatőr szellemét aláásta a nyugati sportokra gyakorolt növekvő kereskedelmi Befolyás, valamint a keleti blokk országaiban a sportolók átfogó kormányzati ellenőrzése. A Montreali játékok pénzügyi katasztrófát okoztak, és az évtizedek óta tartó kanadai és Québec-i népet adósságteherrel sújtották.

Több mint 6000 sportoló versenyzett, 92 országot képviselve. Huszonhat ország, főleg Afrikából, úgy döntött, hogy bojkottálja a játékokat, amikor a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megtagadta Új-Zéland betiltását, amelynek nemzeti rögbi csapata nemrégiben Dél-Afrikában turnézott, amelyet 1964 óta tiltottak az olimpiai versenytől a kormány apartheid politikája miatt. Tajvan is bojkottált, Amikor Kanada, amely hivatalosan elismerte a Kínai Népköztársaság, nem tenné lehetővé Tajvan azonosítható a játékok, mint a Kínai Köztársaság.

három dupla aranyérem előadások a track-s-mező verseny: távolság futó Lasse Virén Finnország ismételni az 1972-es dupla az 5000 -, valamint a 10.000 méteres események; Kubai Alberto Juantorena nyerte a 400 – 800 méter fut; valamint a Szovjet futó Tatyana Kazankina szerzett aranyérmet a 800 – 1500 méteres fut. A keletnémet Waldemar Cierpinski sorozatban első olimpiai maratoni aranyérmét nyerte meg. Az Egyesült Államok legendás gátfutója, Edwin Moses megszerezte első aranyérmét.

szerezzen Britannica Premium előfizetést, és szerezzen hozzáférést exkluzív tartalmakhoz. Feliratkozás most

az úszást az amerikai férfiak és a keletnémet nők uralták. A John Naber vezette amerikai férfiak (akik négy aranyérmet szereztek) egy kivételével minden versenyt megnyertek, és 11 világrekordot állítottak fel. Ender Kornélia, aki négy aranyérmet nyert, vezette a keletnémet csapatot, mivel a 11 egyéni versenyből 10-et vett igénybe, és 8 világrekordot állított fel.

A romániai Nadia Comăneci három aranyérmet nyert, és 10 hétszeres tornagyőztes lett. A nők először versenyeztek kosárlabdában és evezésben. A Finn Pertti Karppinen három pályafutása első aranyérmét nyerte evezésben. Az amerikai ökölvívó-válogatott Leon, Michael Spinks és Ray (“Sugar Ray”) Leonard főszereplésével a 11 hadosztályból 5-öt nyert meg.